مسنجر در رو

نگاشته شده به تاریخ ۴ شهریور ۱۳۸۶ در موضوع اینترنت | ۴ دیدگاه

امروز برای دیدن سایتی همراه یکی از دوستان به سایت پژوهش (کافی نت) کتابخانه رفتم. بعد از اینکه کارمان تمام شد گفتم سری به یاهو مسنجر بزنم. متاسفانه آنجا هم مثل همه‌ی سایت‌های پژوهشی، مسنجر روی سیستم نصب نکرده بودند. در دانشگاه هم که بودیم برنامه همین بود. یک زمانی پشت سیستم که می‌نشستیم اول یاهو مسنجر را دانلود و نصب می‌کردیم و وقتی کارمان تمام می‌شد کلهم همراه با پوشه‌ها و مخلفات از روی سیستم پاک می‌کردیم. مدتی بعد که دستمان رو شد دسترسی به دانلود و نصب برنامه روی سیستم غیرفعال شد. بعد از آن هم مدتی به سایت کلوپ پناه بردیم که چت روم‌هایی با سرعت خوب ارائه می‌دهد و … .

و اما بعد از گذشت آن سال‌ها محدودیت‌ها (در این عرصه هم) از میان برداشته شده و می‌توان به راحتی بدون نیاز به برنامه‌ای که تحت سیستم عامل اجرا شود و مستقیماً به کمک وب به مسنجرهای مختلف  متصل شد. به خصوص با وجود تکنولوژی‌هایی مانند جاوا و آژاکس سرعت و زیبایی هم در اختیار است. امروز بعد از اینکه از اجرای مسنجر روی ویندوز نا امید شدم به جستجو پیرامون سرویس‌های مسنجر تحت وب پرداختم. نتیجه جستجو این شد:

- meebo.com : فعال‌ترین و پرکاربردترین وب مسنجر کنونی است که از Aim,Yahoo,Gtalk,Msn پشتیبانی می‌کند. همچنین با ایجاد حساب کاربری در خود سایت می‌توان همزمان به تمام مسنجرها متصل شد.

- ebuddy.com : از Msn,Yahoo,Gtalk,Aim,Myspace پشتیبانی می‌کند.

- iloveim.com : پشتیبانی از مسنجرهای Msn,Yahoo,Gtalk,Aim,Aol.

- koolim.com : این وب مسنجر از سرویس‌های Aim,Msn,Yahoo,Gtalk,Icq پشتیبانی می‌کند.

- webmessenger.yahoo.com : مسنجر تحت وب یاهو که نسخه بتای آن به تازگی ارائه شده است.

ممکن است سایت‌های دیگری نیز اقدام به ارائه سرویس در این زمینه کرده باشند که متاسفانه دانش جستجوی من از این بیشتر یاری نکرد! فقط مشکلی که وب مسنجر یاهو دارد استفاده از فلش پلیر است که باعث سنگینی و کند شدن لودینگ‌ها و پیغام‌ها می‌شود. از طرفی ممکن است بر روی سیستمی فلش پلیر نسخه ۹ نصب نشده باشد. و حتی امکان دانلود و نصب آن نیز نباشد. در آن صورت ارتباط منتفی خواهد بود. (چیزی که امروز به آن مبتلا شدیم! و البته از meebo کمک گرفتیم.)

Share
‌برچسب‌ها: 
 1. ۵ شهریور ۱۳۸۶ در ۰۷:۳۲ | #1

  چت کردن تحت وب اگه از شکلکهای کم اون بگذریم بدی بزرگی که داره اینه که امکان send file نداره. نسخه پرتابل یاهو مسنجر هست که توی سی دی و احتیاجی به نصب نداره اون خیلی خوبه.
  لینک جبران شد. شما لطف کردید!

 2. ۶ شهریور ۱۳۸۶ در ۱۸:۴۸ | #2

  محسن جان دستت دردنکند. عجیب به یک همچین چیزی که نیازی به دانلود یاهو مسنجر نداشته باشد سر کار احتیاج داشتم. خیلی ممنون

 3. keshvary
  ۱۱ شهریور ۱۳۸۶ در ۰۴:۵۰ | #3

  سلام ممنون از این مطلبت به درد منم خورد اگه دوست داشتی بیا با هم تبادل لینک داشته باشیم .

 4. leila
  ۲۴ شهریور ۱۳۸۶ در ۰۸:۵۸ | #4

  سلام من هم از وب مسنجر استفاده میکردم اما فکر کنم فلش رو هم بستن چون دیگه باز نمیشه!!!

دیدگاه ها مسدود است.