فیس بوک مسدود است!

نگاشته شده به تاریخ ۲۴ مهر ۱۳۸۶ در موضوع اینترنت, فیس‌بوک, وب 2 | ۵ دیدگاه

مزیدی عزیز چند روزی است مطالبی با عنوان “تف” در محاسن فیس بوک می‌نگارد و بقولی ملت را ترغیب به استفاده از آن میکند. در اینکه فیس بوک وب ۲ از اورکات و امثالهم سرتر است شکی نیست. اما چیزی که مرا اذیت میکند عدم دسترسی و مسدود بودن آن در بیشتر ISP های ایرانِ آزاد! است. این عدم دسترسی مشخصاً میل به استفاده از فیس بوک را بشدت کاهش خواهد داد. در واقع فیس بوک الان در مسیر حذف کامل حرکت میکند. همان عاقبتی که برای اورکات و قزق و … پیش آمد.

فیس بوک بسیار زیبا و جذاب است مخصوصاً با آن app هایی که هر نیازی را برآورده می‌کند. اما وقتی دسترسی به آن نباشد به چه دردی می‌خورد؟!چکار باید کرد؟ الان سایت‌های فیلکر و خوشمزه نیز مسدود هستند. اما برای فیلکر افزونه‌ی فایرفاکس Access flickr درست شده و خوشمزه هم از طریق IP قابل دسترسی است. اما فیس بوک چه؟ متاسفانه سایتهایی نظیر فیس بوک یا اورکات با هیلترشکن‌های معمول باز نمی‌شوند. که چی؟ مگر ما مدعی نیسیتم برنامه نویس‌های آنچنانی داریم. هکرهای درجه یک داریم؟ خب چرا هیچ کس دست به کار نمی‌شود چیزی برای دور زدن این سایت‌ها دست و پا کند؟ من فکر نمی‌کنم غیرممکن باشد! فقط خواستن مهم است. اگر می‌خواهیم از غافله دنیا ( از این که هستیم ) عقب تر نمانیم، باید مبارزه کنیم. مبارزه هم هزینه دارد. هزینه‌اش هم کمی حوصله و صرف وقت است. حتی می‌شود با تیم فیس بوک صحبت کرد تا ملزومات این رهایی را فراهم کنند! یعنی می‌شود روزی برسد که معضل دسترسی به وب‌سایتهایی نظیر فیس بوک و اورکات حل شود؟

پ.ن: نمی‌دانم چرا لحن نوشته شبیه نوشته‌های دکتر مزیدی شد!

پ.ن۲: این مطلب جالب دکتر مجیدی که در معرفی سایت هجو فیس بوک نوشته بخوانید.

Share
‌برچسب‌ها:  
 1. ۲۴ مهر ۱۳۸۶ در ۱۸:۲۰ | #1

  جدی، بنظرت چرا اینطوری شده؟ من روزی ۱۰-۱۱ ساعت تو بالاترین می گشتم اما الان نه؟
  من که اصلا از این فیس بوک خوشم نیومد باید یه روز بشینم پاش بلکه فرجی شد

 2. ۲۴ مهر ۱۳۸۶ در ۱۹:۱۷ | #2

  خوشحالم که بعد از این همه مدت برگشتی! اینجا که هنوز فیلتر نیست.

 3. ۲۵ مهر ۱۳۸۶ در ۰۴:۴۲ | #3

  سلام.من می خواستم یه فیلتر شکن خوب معرفی کنم(امیدوارم تکراری نباشه )و خودم هم فیس بوکمو این طوری راه انداختم.
  oct07.host4c.com
  این یه سایتیه که با تاریخ عوض میشه و مخابرات با چند روز تاخیر فیلترش می کنه.مثلا الان اکتبر ۱۷ است ولی من با همین ۰۷ اش کار می کنم.ممکنه ۰۷ اش تا چند روز دیگه فیلتر شه بنابر این ۰۸ ۰۹ ۱۰ و۱۱ و….تا مثلا ۱۷ رو باید امتحان کرد.و همین طور با عوض شدن ماه ها اون oct عوض میشه.
  البته اضافه کنم خیلی مشکلات فیلتر شکن ها رو داره اما کلا چیز خوبیه.

 4. منیری
  ۲۷ مهر ۱۳۸۶ در ۱۱:۳۸ | #4

  پیشنهاد مى‌کنم از چیزى مثل Ultr.as.urf یا freeg.ate استفاده کنید.

دیدگاه ها مسدود است.