پیشنهاد خوراکی

نگاشته شده به تاریخ ۲۹ دی ۱۳۸۶ در موضوع اینترنت, خوراک | ۷ دیدگاه

یک پیشنهاد دارم که به نظرم خوب و مفید باشد. درست است که گوگل دسترسی به لینکهای گزینشی دوستان را در گوگل ریدر فراهم کرده اما بهتر نیست ما خوراک بیشتر و بیشتری داشته باشیم؟ جدا از پیشنهادهای خوراکی که در گوگل ریدر به اشتراک گذاشته می شود و یا سایت‌هایی مثل خوشمزه و دیگ و … فکر کردم بهترین کار اشتراک لیست خوراک ها بین همدیگر باشد. یعنی هر کسی با هر سیستم خوراک پزی که دارد کار میکند یک خروجی OPML یا XML از لیست خوراکهایش بگیرد و در وبلاگش ارائه دهد. در این حالت یک لیست جامع با تنوع سلایق زیاد در اختیار داریم که حتی می‌توانیم هر خوراکی را دوست نداشتیم پاک کنیم! شاید بعضی دوستان به گسترش سلایق شان تمایلی نداشته باشند اما باور کنید مزایای این کار که مهمترینش گسترش و رواج فیدخوانی (به عنوان تنهاترین راه قطعی مبارزه با فیل.ترینگ) است خیلی بیشتر از لو رفتن علایق شخصی شماست! در ضمن می‌توانید قبل از خروجی گرفتن از لیستتان آدرسهایی را که دوست ندارید Unmark کنید.

برای خروجی گرفتن OPML از حساب گوگل ریدر خود این مسیر را طی کنید:

Setting>Import/Export>Export your subscriptions as an OPML file

google reader

در اسنرفر آزادی عمل بیشتری خواهید داشت. می‌توانید تنها از یک گروه خاص خروجی بگیرید یا مواردی را که دوست ندارید انتخاب نکنید. (در گوگل ریدر این امکان وجود ندارد!) اگر از برنامه اسنرفر استفاده می‌کنید از این مسیر عمل کنید:

File>Export to>OPML

برای وارد کردن OPML های جدید به لیست خودتان هم می‌توانید از بخش Import‌ استفاده کنید. امیدوارم این پیشنهاد مفید باشد و به نتیجه خوبی هم برسد. برای شروع این فایل خروجی خوراک های من است. شما هم دست به کار شوید.

Share
‌برچسب‌ها:  
 1. ۳۰ دی ۱۳۸۶ در ۰۳:۳۳ | #1

  سلام. البته می‌تونید بدون بک‌آپ گرفتن هم لیست مورد نظرتون رو به اشتراک بگذارید. این صفحه رو ببین، البته من تگ blogrolling رو چند روز پیش گذاشتم blogroll. برای همین هیچ وبلاگی رو نمی‌بینید.
  http://symoniri.googlepages.com/sym-blogroll.html
  کافیه که روی وبلاگ‌هایی که می‌خواید خروجی بگیرید برچسب بگذارید و طبق همین الگو لینک خروجی رو بگذارید جایی توی سایدبار وبلاگتون. بزرگترین حسنش اینه که دیگه گرفتن خروجی و ذخیره و بارگذاری مجددش با شما نیست، به محض اضافه کردن یک فید جدید، خودش راست و ریس می‌شه.

 2. ۳۰ دی ۱۳۸۶ در ۰۷:۱۲ | #2

  @ منیری
  بله سید جان. این هم راه خوبی است برای دوستانی که از گوگل ریدر استفاده میکنند البته!

 3. ۳۰ دی ۱۳۸۶ در ۰۷:۱۹ | #3

  من هم یکی آپ کردم ولی محسن جان فیدی که گذاشتی یه خورده کم داشت چون مثلاً مجله اسمشینگ رو آدم باید آنلاین بخونه آخه بیشتر در رابطه با گرافیک و عکس و خلاصه دیزاین ولی من هم از وبلاگ هایی که تو انتخاب کرده بودی و هم خودم داشتم با هم یا optml گرفتم حالا میتونی ببینی برا من پر تره بنظرم این رو جایگزین فیدی که optml بکنی بهتره آخه مثلاً آپدیت بلاگ و آی تی لاین و آناهیتا دانشور و خیلی های دیگه…. رو نذاشته بودی !
  http://soboone.persiangig.com/other/soboone.opml

 4. میثم دهقانی
  ۳۰ دی ۱۳۸۶ در ۰۸:۵۱ | #4

  سلام. فکر خوبیه. من پایه ام!

  توی وبلاگم منتظرتون هستم
  http://neskafe.wordpress.com

 5. ۳۰ دی ۱۳۸۶ در ۱۰:۰۹ | #5

  نکته خوبی رو گوشزد کردید
  سپاسگزارم

 6. ۱ بهمن ۱۳۸۶ در ۰۸:۳۹ | #6

  یه نظر داده بودم فکر کنم اسپم شد!

 7. ۱ بهمن ۱۳۸۶ در ۱۹:۴۱ | #7

  @ صبحونه
  ممنون عزیز. البته پیشنهاد این بود که هر کس لیست خودش رو تو وبلاگش بذاره واسه دانلود. حالا شما مثلا لیست من رو بردی توی لیست خودت و لیستت رو تکمیل کردی یا من لیست شما رو میگیرم و لیست خودم رو تکمیل میکنم. منظورم این نبود که همه لیست ها رو جمع کنیم یکجا و یه لیست واحد داشته باشیم. الان شما مثلا اگر لیست خودت رو بذاری توی وبلاگت خیلی بهتره. در ضمن پیشنهاد منیری هم خیلی خوبه چون اینجوری اگر فیدی دوباره به لیست اضافه شد اتوماتیک اضافه میشه. البته فقط در گوگل ریدر ممکنه این روش. یا میتونه با فیدبرنر هم باشه. به هر حال مهم تکمیل خوراکهامون هست.
  راستش من فرصت زیادی برای وبگردی و اضافه کردن فیدهای جدید ندارم! همین هایی هم که هستند نمیرسم بخونم. واسه همین هست که ممکنه خیلی از فیدها رو نداشته باشم. که با کمک این پیشنهاد خیلی زود تکمیلش میکنم.

دیدگاه ها مسدود است.