گستره‌ی شبکه در سایت نتورک پروف

نگاشته شده به تاریخ ۱۰ آبان ۱۳۸۸ در موضوع شبکه, معرفی سایت | ۴ دیدگاه

ارتباطات اصل مهم و حیاتی در زندگی بشر امروز محسوب می‌شود. در این میان شبکه ها بدون شک یکی از پیچیده ترین و البته شیرین ترین موضوعات وابسته به دنیای ارتباطات و فناوری اطلاعات است. سرعت پیشرفت و به روز رسانی علوم ارتباطی بیشتر به جهش می‌ماند تا حرکت مستمر و پیوسته. از این رو نیاز به کسب دانش و بینش نسبت به این علوم جدید کاملاً مشهود است. خوشبختانه این امر در بستر همین شبکه ها که اینترنت از بارزترین آنهاست ممکن شده.

networkprofیکی از سایت های فارسی خوب در حیطه شبکه های کامپیوتری سایت نتورک پروف (NetworkProf) است. این سایت که به تازگی شروع بکار کرده تقریباً تمام زمینه ها و موضوعات شبکه را پوشش می‌دهد. از ویندوز کلاینت (Windows Client) گرفته تا نقش های سرورها، سیسکو، شبکه های وایرلس-بی سیم، معرفی دوره های شبکه مایکروسافت نظیر MSCE، MCITP، سیسکو مانند CCNA،CCNP و همینطور منابع و کتب فارسی و لاتین و … در این سایت قابل دسترس بوده و بتدریج افزوده خواهد شد. زحمت راه اندازی این سایت را دوست عزیزم عرفان شمسی کشیده و سعی دارد با کمک مختصصان این حیطه سایتی جامع در زمینه شبکه فراهم آورد. در بخشی از معرفی سایت می‌خوانیم:

… این وب سایت بر اساس خرد جمعی مدیران خود تصمیم گیری می کند و “منیت” در آن معنایی نخواهد داشت. هنگامی که کار به صورت جمعی و مشارکتی پیش می رود، نه تنها اشتباهات کمتری پیش میاید، بلکه این همفکری منجر به اتخاذ تصمیمات بهتری خواهد شد که این دو مقوله در مجموع، باز هم منجر به افزایش کیفیت می شود. کیفیتی که معلول احترام ما به کاربران سایت می باشد….

همانطور که از اهداف سایت مشخص است اصل استمرار و پیشرفت و فراگیری آن در مشارکت و کار گروهی بنا نهاده شده که این مقصود فقط با همکاری و همیاری متخصصین شبکه در هر تخصصی ممکن خواهد بود. امید است که با عنایت به این اصل سایت نتورک پروف در آینده ای نه چندان دور به برترین و پربارترین سایت حرفه ای فارسی در زمینه شبکه تبدیل شود.

Share
‌برچسب‌ها:    
 1. ۱۰ آبان ۱۳۸۸ در ۱۳:۰۲ | #1

  محسن جان؛ از لطف شما بسیار سپسگزارم. امیدوارم با کمک همدیگر سایت خوب و شایسته ای را مدیریت کنیم.

 2. محسن
  ۱۰ آبان ۱۳۸۸ در ۱۳:۳۹ | #2

  قربانت عرفان جان. وظیفه بود. من هم امیدوارم :-)

 3. ۲۱ آبان ۱۳۸۸ در ۱۸:۳۸ | #3

  networks, I am UNinterested, yea I just invented the word.
  cool :D

 4. ۲۱ آبان ۱۳۸۸ در ۱۸:۳۹ | #4

  btw i dont like this layout, change it, commmmon :D

دیدگاه ها مسدود است.