شبیه ساز سخت افزار کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ

نگاشته شده به تاریخ ۱ آذر ۱۳۸۸ در موضوع سخت افزار | ۲ دیدگاه

دنیای سخت افزار دنیای وسیعی است که هر روزه با پیشرفت تکنولوژی تولیدات جدیدی را از آن مشاهده می‌کنیم. سخت افزارهای مورد استفاده در کامپیوترهای رومیزی و حتی لپ تاپ ها بدلیل تبعیت از استاندارهای جهانی و لزوم هماهنگ سازی معمولاً کمتر دچار تغییراتی می‌گردند که باعث سردرگمی کاربران قدیمی گردد. از این رو هنوز هم بعد از سالها شکل کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها تغییر عمده ای نکرده است و شاید این پیشرفت ها در افزایش ظرفیت ها و یا تغییراتی در اتصالات باشد. لزوم یادگیری اصول سخت افزاری برای دانشجویان دوره های آی تی و کامپیوتر امری حیاتی است. متاسفانه با ضعف سیستم آموزشی کشورهایی مثل ایران اغلب شاهد یادگیری ناقص و تئوریک مباحثی مانند سخت افزار هستیم. از این رو دوره های خارج از دانشگاه مانند A+ Hardware به دانشجویان و علاقمندان پیشنهاد شده است. از طرفی داشتن دانش عمومی قطعات سخت افزاری کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ برای هر کسی که آنها را خریداری کرده بنظر ضروری می‌رسد.

در صورت نداشتن فرصت حضور در این دوره ها می‌توان کلاس را به خانه یا محل کار خود آورد! شبیه سازهای آموزشی این امکان را به کاربر می‌دهند که با موضوع مورد بحث بصورت نوشتاری، تصویری، انیمیشن، صوت و … آشنا گردد. در این نوشته شبیه ساز سخت افزاری دوره‌ی A+ برای کاربران خانگی و دانشجویان و علاقمندان به آی تی معرفی می‌گردد.

1

این شبیه ساز که با نام IT Essential Virtual Desktop PC & Laptops عرضه شده در دو بخش شبیه ساز کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ و سه موضوع آموزش،آزمایش و تشریح قابل دسترسی است. در بخش آموزش کاربر با اکثر قطعات بکار رفته در کامپیوتر بصورت مجزا آشنا می‌شود. قطعات دارای عکس هایی از هر بُعد و همچنین انیمیشن ۳۶۰ درجه ای هستند. توضیحی مختصر در مورد قطعه و نحوه نصب نیز بصورت نوشتاری موجود است. نحوه‌ی جاگذاری قطعات، کابل‌ها و کلاً مونتاژ کامپیوتر و دمونتاژ آن در این بخش توسط کاربر قابل اجرا است. در بخش آزمون کاربر می‌تواند دانش خود از سخت افزار را مورد آزمایش قرار دهد. بخش آخر هم مربوط به تشریح تمامی اجزا و قطعات بصورت یکپارچه و مونتاژ شده است که بعنوان یک مرجع سریع می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

در بخش سخت افزار لپ تاپ نیز کلیه قطعات قابل جداسازی و جاگذاری از قبیل رم، هارد دیسک، باطری و … تشریح شده و کاربر قادر است همانند بخش کامیپوتر رومیزی از امکانات شبیه سازی شده جهت یادگیری استفاده کند.

حجم این برنامه حدود ۱۰۷ مگابایت است که می‌توانید از لینک زیر دریافت کنید.

بخش اولبخش دوم

Share
 1. بهزاد
  ۱۹ شهریور ۱۳۸۹ در ۱۰:۳۴ | #1

  بسیار بسیار عالی و مفید بود

 2. مهران
  ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ در ۱۱:۵۵ | #2

  سلام
  فایل ها در دست رس نیست

دیدگاه ها مسدود است.