Wubi و رفع خطای No Disk هنگام نصب اوبونتو

نگاشته شده به تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۹ در موضوع اوبونتو, لینوکس | دیدگاه ها مسدود است

شاید با خبر شدید که Ubuntu 10.04 LTS بعد از انتظاری طولانی چند روز پیش منتشر شد. فارغ از اینکه این نسخه از اوبونتو چه قابلیت هایی دارد که همه جا از تغییرات قابل توجه آن صحبت می‌شود – سعی خواهم کرد در نوشته ای جداگانه به آنها بپردازم – ممکن است بعضی از شما در هنگام نصب آن بر پایه‌ی ویندوز (از طریق نصاب wubi) به خطای No Disk با پیغام:

Exception Processing Message c0000013 Parameters 75b6bf7c 4 75b6bf7c 75b6bf7c

مواجه شده باشید. البته این خطا ناشی از باگی است که در نصاب wubi نهفته! اگر به این خطا برخورد کردید به احتمال زیاد از کارت خوان بر روی سیستم خود استفاده می کنید. از آنجا که کارت خوان ها درایوهای متعددی را (بصورت غیرفعال و تعریف نشده، در هنگام عدم وجود کارت داخل آن) ایجاد می‌کنند، نصاب wubi هنگام تشخیص درایوها دچار مشکل می‌شود. در نتیجه نصب اوبونتو بر پایه‌ی ویندوز ممکن نمی‌شود. مشخص است که برای حل این مشکل باید کارت خوان و درایوها را غیرفعال کرد! برای اینکار هم باید مسیر

Control Panel>System>Hardware>Device manager

را دنبال کنید و از قسمت Storage Volumes تمامی Generic Volumes ها را Disable نمایید. حالا درایوهای کارت خوان شما غیرفعال شده اند و دیگر خطایی در کار نیست. با خیال راحت اوبونتو را نصب کرده و از آن لذت ببرید :-)

Share
‌برچسب‌ها:    
دیدگاه ها مسدود است.