یک سال پیش در چنین روزهایی؛ امید!

نگاشته شده به تاریخ ۱۴ خرداد ۱۳۸۹ در موضوع اجتماعی, سیاسی | ۳ دیدگاه

یک سال پیش در چنین روزهایی بود که طعم زیباترین حس انسانی را چشیدیم. امید! امید همراه با شور و نشاطی که همانندش را حتی در ۸ یا ۴ سال گذشته اش  نیز تجربه نکرده بودیم. سبزی و سرزندگی. عشق و دوستی. صلح و مهربانی. صداقت و انسانیت و هزاران صفت خوب دیگر که در تک تک دل های مردم این سرزمین موج میزد. پیر و جوان. دختر و پسر همه در این امید نقش داشتند. حتی بیم ها هم یارای مقابله با آن را نداشتند. ایمان و اعتقاد به منجی که در سرشت و فطرت همه انسان هاست محرک اصلی این حس امید و نشاط بود. امید به تغییر. امید به تازگی. امید به بازگشت کرامت. امید به فردا…

فارغ از اینکه منادی و مسری این امید که بود و آیا توان هدایت این نیروی حساس و زود رنج! را بدون انحراف از مسیر درست و بدور از جو زدگی و خلف وعده، داشت یا نه، مردم با وی همراه شدند و پیش رفتند تا روز واقعه! تا روزی که آن امید شیرین دوباره به یغما رفت! و دوباره آن صفات زشت و رعب آور و دور از شرف و عقلانیت بر سر این مردم سایه افکند و نور امید کم سو شد. دست کینه سرها را به سقف چسباند و بیرق های سبز را به غارت برد!

اما امید هرگز نمی میرد. شاید کم رنگ شود ولی محو شدن هرگز. تا زمانی که ایمان به ظهور مصلح صالح و حقیقی باشد امید در دل مردمان در رفت و آمد است. تا آن روز باید صبور بود و بردبار.

۱۴ خرداد ۸۹ سخنرانی سیدحسن خمینی را در حرم و حریم پدربزرگش برهم می زنند و او فقط به گفتن این جمله که “هنوز ۲۰ سال از رحلت امام نگذشته است!” بسنده می کند.

* خیلی سعی کردم ننویسم ولی این دل لامصب بدجوری گیره!

Share
‌برچسب‌ها:  
 1. مینا
  ۱۹ خرداد ۱۳۸۹ در ۱۶:۳۸ | #1

  واقعا از این نوشته آخرتون جا خوردم!!!!!!!!!!!!!

  ۱۴ خرداد ۸۹ سخنرانی سیدحسن خمینی را در حرم و حریم پدربزرگش برهم می زنند و او فقط به گفتن این جمله که “هنوز ۲۰ سال از رحلت امام نگذشته است!” بسنده می کند.

  ۱۴ خرداد کی سخنرانی نوه امام روبهم زد؟ مردم ؟ بسیجیان ؟ سپاهیان؟ جیره خواران؟ دیکتاتورها؟
  بعد از انتخابات چه کسانی معترض بودن؟مردم؟ سبزها؟ تهرانیها؟ بچه های شهرک غرب؟ مزدوران؟
  امام خمینی تو وصیتش نوه ها و فرزاندانش رو از فعالیت سیاسی منع کرد ولی بعضی ها تشنه قدرت هستن
  مشکل نوه امام چیه؟ مواضع نوه امام چیه ؟ که ۵ سال پیش بیاد ستاد انتخاباتی رفسنجانی و ازاون حمایت کنه و واسش سخنرانی کنه یا اینکه پارسال عکس پوستر تبلیغاتی با میر حسین واسه یادگاری توتاریخ ایران ثبت کنه
  این مواضعشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  فکر نمیکنی کارنامه آقای رفسنجانی حیلی درخشانه و دیگه نیازی نیست که درخشان تر بشه

 2. محسن
  ۲۰ خرداد ۱۳۸۹ در ۱۵:۳۱ | #2

  @مینا
  به دور از هر گونه سیاسی کاری هم اگر حساب کنید این جریان یک بی اخلاقی سیاسی محسوب میشه و براحتی میشه مدعی شد همان افرادی که این کار رو کردند شعور سیاسی و حتی اخلاق اسلامی هم ندارند! در همه تمدن های پیشرفته که اسلام واقعی از همه پیشرفته تر هست به مخالف و دشمن و حتی کافر اجازه دفاع داده میشه چه برسه به نوه خمینی که جرمش حمایت از یک فرد یا یک جریان سیاسی مطبوع خودش هست!

 3. فاطمه
  ۹ فروردین ۱۳۹۰ در ۱۵:۵۲ | #3

  مهم رهبر عزیزم بود که سر سید حسن رو بوسید…. این زیباترین صحنه ای بود که دیدم…

دیدگاه ها مسدود است.