شمارش معکوس برای مرگ IE 6

نگاشته شده به تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ در موضوع اینترنت, معرفی سایت | دیدگاه ها مسدود است

مایکروسافت از کاربران مرورگر IE 6 درخواست کرد دست از سر این مرورگر بردارند! این اقدام با راه اندازی وب سایت جدیدی با عنوان “شمارش معکوس IE 6″ صورت گرفته است. البته این آرزوی همه‌ی کاربران اینترنت بخصوص طراحان و برنامه نویسان وب سایت ها است. مشکلات و کمبودهای عدیده ای که اینترنت اکسپلورر ۶ برای برنامه نویسان ایجاد کرده است قابل گذشت و چشم پوشی نیست! در این سایت جدید، IE6Countdown.com مایکروسافت تلاش بسیاری برای هدایت کاربران نسخه ی قدیمی IE به نسخه های جدیدتر بخرج داده است.

در مقدمه سایت می بینیم که گفته شده مرورگر ۱۰ سال پیش متولد شده است… حالا زمان خداحافظی فرا رسیده است. هدف این وب سایت کاهش کاربران IE 6 به کمتر از ۱% است. هم اکنون ۱۲% از کاربران اینترنت از مرورگر IE 6 استفاده می کنند. هرچند در بسیاری از نقاط جهان این رقم کمتر از ۵% است. در آمریکا این رقم ۲٫۶% است. طبق معمول ایران در این آمار جایگاهی ندارد! (شاید بدلیل استفاده از پروک.سی ها). البته به طور قطع درصد تخمینی برای کشور ما دست کمی از چین نخواهد داشت!

این سایت محتوای مقالاتی در مورد اینکه چرا باید مرورگرها را بروز کرد و همچنین بنرهایی برای قرار دادن و معرفی سایت و هشدار به کاربران برای بروزرسانی مرورگر خود، می باشد. این سایت حرکت خوبی است اما باید بصورت چند زبانه گسترش یابد. ۳۴٫۵% کاربران IE ۶ از چین هستند. در کره جنوبی، هند، تایوان، عربستان، ژاپن و ویتنام نیز بیش از ۱۰% کاربران IE 6  استفاده می کنند.

صادقانه بگوییم؛ این حرکت مایکروسافت و فشار برای مرگ سریع تر مرورگر پیر و ناکارآمد IE 6، ما را خوشحال کرده و در رسیدن به مرورگرهای پیشرفته تر و کارآمدتر امیدوار و منتظر خواهد نمود.

منبع

Share
‌برچسب‌ها:  
دیدگاه ها مسدود است.