فارسی سازی رام های MIUI

نگاشته شده به تاریخ ۴ بهمن ۱۳۹۰ در موضوع موبایل, نرم افزار | ۱ دیدگاه

اگر جزء آن دسته از آندرویید دار‌هایی هستید که گوشی خود را روت یا S-Off‌ نموده‌اید تا بتوانید طعم رام‌های غیررسمی و کوک شده را بچشید، ممکن است از رام MIUI استفاده کرده باشید. رام MIUI یک رام کوک شده‌ و تر و تمیز و در عین حال کم حجمی است که در اصل به زبان چینی ارائه می‌شود اما بدلیل کارایی فوق العاده و پایداری آن به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شده و پشتیبانی می‌شود. این رام فعلاً به زبان فارسی ارائه نشده است اما با کمی حوصله می‌شود رام را قابل پشتیبانی از زبان فارسی (راست به چپ) نمود. در این نوشته نحوه اضافه کردن قابلیت فارسی نویسی و فارسی خوانی را آموزش خواهم داد. همچنین چند فونت مطرح فارسی را آماده کرده‌ام که می‌توانید دریافت کنید. این آموزش برای کلیه‌ی رام‌های MIUI قابل اجرا است.

۱- در ابتدا آخرین نسخه از رام MIUI را نسبت به مدل گوشی خود از اینجا دریافت کنید. حجم این رام‌ها بین ۸۰ الی ۹۰ مگابایت است که در مقابل رام‌های رسمی (به طور مثال HTC) حدود یک سوم کمتر است و باعث اشغال فضای کمتری در حافظه‌ی گوشی خواهد شد.
۲- این فایل را دریافت کرده و Extract نمایید. (حدود ۸ مگابایت).


۳- فایل زیپ رام‌ی را که دریافت کرده‌اید در پوشه Input کپی کنید. دقت کنید که فقط یک فایل زیپ در این پوشه قرار داشته باشد.
۴- فایل Commands. exe را اجرا کنید.
۵- گزینه Arabic-Persian را انتخاب و OK کنید.


۶- گزینه Patch MIUI rom Zip را انتخاب و OK کنید.


۷- پیغام‌ها را OK کنید تا اجرای دستور ادامه یابد. صبر کنید تا مراحل تکمیل شوند.
۸- وقتی پیغام Done نمایش داده شد آن را OK کنید. کار تمام شد!

اکنون فایل رام زیپ شده جدید در پوشه generated قرار دارد. برای تشخیص آن عبارت RTL در انتهای نام رام اضافه شده است. فایل زیپ شده جدید را بر روی مموری کارت گوشی بریزید و از طریق ریکاوری آن را فلش کنید.

از رام جدید با قابلیت راست به چپ در تمامی برنامه‌های گوشی لذت ببرید. برای اینکه لذت بیشتری ببرید، ۳ فونت میترا – یاقوت و رویا را بهمراه فونت انگلیسی اوبونتو در فایل‌ی آماده کردم. کافی است فایل‌ها را بر روی مموری کارت و در پوشه MIUI > Theme کپی کرده و از قسمت Themes > Edit theme > Font هر کدام یک از فونت‌ها انتخاب و Apply کنید. نتیجه کار را در عکس پایین مشاهده می‌کنید.

*منبع

Share
  1. ۷ آبان ۱۳۹۲ در ۱۱:۳۲ | #1

    سلام
    مطلب بسیار مفیدی بود.
    تشکر از زحمات شما.

دیدگاه ها مسدود است.